Przeprowadzka do Hiszpanii: Jak się do niej przygotować?

Przeprowadzka do Hiszpanii może być wspaniałą przygodą, aby tak się stało warto się do niej odpowiednio przygotować. Twój plan powinien obejmować:

  • listę formalności do załatwienia przed wyjazdem,
  • listę formalności do załatwienia po przyjeździe,
  • tłumaczenie ważnych dokumentów,
  • przygotowanie rzeczy do transportu,
  • sprzedaż/oddanie do magazynu rzeczy, których nie planujesz zabrać z sobą.

Formalności: Co mogę załatwić przed wyjazdem?

Wydawać by się mogło, że dopełnienie większości formalności wymaga pobytu w nowym miejscu zamieszkania. W praktyce okazuje się, że bardzo ważne kwestie można załatwić jeszcze przed wyjazdem z Polski. Jakie to kwestie?

Paszport

Na samym początku na uwagę zasługuje Twój paszport. Czy jest aktualny? Podróżowanie po Unii Europejskiej przyzwyczaiło nas do tego, że wszędzie wymagany jest tylko dowód osobisty. Jednak dopełnienie takich formalności, jak założenie konta bankowego w Hiszpanii czy podpisanie umowy z dostawcą usług telekomunikacyjnych wymaga posiadania ważnego paszportu. Ważność paszportu warto zweryfikować odpowiednio wcześnie. Wyrobienie nowego zajmuje czas.

Ważność pozostałych dokumentów i Karta EKUZ

Przed wyjazdem warto się upewnić, że wszystkie ważne dokumenty są aktualne. Dotyczy to dowodu osobistego i prawa jazdy. Jeśli do daty ich wygaśnięcia pozostało mniej niż 3 miesiące najlepiej od razu złożyć wniosek o wyrobienie nowych. Warto również zadbać o wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, która uprawnia do bezpłatnej opieki medycznej w razie nagłych wypadków.

Tłumaczenie dokumentów

Wyjeżdżając z kraju z przetłumaczonymi dokumentami oszczędzasz czas, nerwy i pieniądze. W ramach przygotowania do wyjazdu warto zadbać o tłumaczenie przysięgłe aktu urodzenia, świadectw, certyfikatów oraz innych ważnych dokumentów potwierdzających kwalifikacje i doświadczenie zawodowe.

Numer N.I.E

N.I.E, czyli Numero de Identidad de Extranjero to numer identyfikacyjny dla obcokrajowców, bez którego nie będziesz w stanie przeprowadzić żadnych czynności prawnych i podatkowych. Wniosek o nadanie numeru możesz złożyć jeszcze przed wyjazdem z kraju w hiszpańskim konsulacie w Polsce. Jeśli nie zdążysz złożyć wniosku przed wyjazdem z kraju, możesz to zrobić w komisariacie policji na miejscu.

Podczas planowania przeprowadzi warto uwzględnić profesjonalne wsparcie, jakie może zaoferować firma przeprowadzkowa. Firma wyspecjalizowana w obsłudze przeprowadzek międzynarodowych obok pomocy w przygotowaniu i transporcie mienia może odpowiedzieć na szereg pytań, m.in. dotyczących zwolnienia mienia przesiedleńczego z cła.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania oraz i przygotujemy atrakcyjną ofertę przeprowadzki.

Siedziba firmy | Magazyn

ul. Gierdziejewskiego 5 mag 23 02-495 Warszawa Godziny otwarcia: Pn.-Pt. 9 – 17

Abra Removals

Siedziba firmy | Magazyn

ul. Gierdziejewskiego 5 mag 23,

02-495 Warszawa

Czynne w godzinach:

Pn. – Pt.  9 – 17

Contact us

Skontaktuj się z nami