Ambra Removals - Intelligent Moving Solutions
20 października 2013, niedziela

W czym Ci pomożemy?

Przed przeprowadzką zapoznaj się
z naszym poradnikiem

Ile to będzie kosztować?

Jeżeli zajrzałeś tu w poszukiwaniu konkretnej ceny - nie znajdziesz jej, ale zapewniamy Cię, że zrobimy wszystko abyś nie przepłacił za usługę.

Jest wiele czynników, które decydują o cenie, na przykład:

- kubatura (liczona w metrach sześciennych),
- lokalizacja (które piętro, czy jest, winda, możliwość dojazdu),
- konieczność przewozu przedmiotów specjalnych (np.fortepian, pianino, kasa pancerna itp.)
- konieczność montażu/demontażu mebli
-konieczność pakowania/rozpakowania mienia

Dlatego proponujemy rozmowę z naszym konsultantem.

Zadzwoń do nas pod numer +48 607 123 640 lub skontaktuj się za pomocą formularza klikając przycisk "zapytaj o koszt".

Co możemy zaoferować?

Firma istnieje na rynku od 2007r. przez ten czas wyrobiliśmy sobie dobrą renomę na rynku. Nasza firma świadczy usługi w systemie "od drzwi do drzwi", do każdego miejsca w Polsce jak i w Europie. Nasze doświadczenie przekładamy na jakość i bezpieczeństwo wykonywanych usług. Mając własne środki transportu oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowników jesteśmy w stanie zapewnić pełną kontrolę na każdym etapie wykonywanej usługi.

Profesjonalizm

Abra Removals - Profesjonalizm w przeprowadzkach

Nasz zespół to odpowiednio przeszkoleni ludzie o wysokiej kulturze osobistej, dyskretni, znający języki obce i potrafiący zachować się w każdej sytuacji.

Rzetelność

Abra Removals - Rzetelność w przeprowadzkach

Z nami przeprowadzisz się na czas, a Twoje mienie dotrze na miejsce w nienaruszonym stanie. Dzięki temu zaufały nam setki klientów.

Doświadczenie

Abra Removals - Doświadczenie w przeprowadzkach

Firm Abra powstała na bazie 15 lat naszych doświadczeń w przeprowadzaniu firm i osób prywatnych zarówno w kraju jak i za granicą.

Klienci o nas...

 • Adam,
  Warszawa -> Opole
  Wynajem mieszkania wiąże się z dość częstymi zmianami lokalizacji. W Warszawie jakoś sobie radziłem (z nieocenioną pomocą kolegów). Sprawa skomplikowała się, kiedy otrzymałem pracę w Opolu. Nie czułem się na siłach samemu organizować przeprowadzkę. Zacząłem szukać odpowiedniej firmy - wybór był tak duży, że nie mogłem się na żadną zdecydować... Wtedy znajomy podpowiedział mi, że niedawno korzystał z firmy Abra i był bardzo zadowolony... Poszedłem wytartym już szlakiem i nie zawiodłem się. Dostałem fachową pomoc i darmową lekcję logistyki. Po 2 tygodniach od naszego spotkania miałem większość rzeczy w nowym domu. Panowie z Abry byli do tego stopnia elastyczni, że jadąc do Opola odebrali nowe meble ze sklepu i dodatkowo zmontowali je w nowym domu. Czułem się naprawdę doceniony jako klient, co wbrew pozorom nie jest dziś standardem.
 • Anna i Jakub,
  Warszawa -> Szwecja
  Szybko, solidnie, pewnie, tanio i konkretnie. Tak chyba najkrócej można określić naszą współpracę podczas przeprowadzki Warszawa-południowa Szwecja. Dzięki Panom nasza przeprowadzka odbyła się prawie zupełnie bezstresowo."
 • Jolanta,
  Londyn -> Warszawa
  Praca mojego męża wiąże się z częstymi podróżami i zmianą miejsca zamieszkania. Już dawno postanowiliśmy, że będziemy mieszkać razem. Wydawało mi się, że we współczesnych czasach przeprowadzka z dwójką dzieci z jednego europejskiego kraju do drugiego nie jest wyzwaniem. Niestety, jak pokazywały moje doświadczenia, rzeczywistość bywa bardzo odmienna od naszych wyobrażeń. Po kilu próbach myśl o przeprowadzce spędzała mi sen z oczu. Wtedy trafiliśmy z polecenia naszych znajomych do firmy Abra. Jakież było moje zdziwienie kiedy spotkałam się z przedstawicielami tej firmy. Nie tylko podeszli do tematu fachowo, bardzo dobrze przygotowani do samego przedsięwzięcia ale również niezmiennie kulturalni, uprzejmi i otwarci co bywa rzadkością w tej branży. Cała przeprowadzka została dobrze przygotowana i przeprowadzona. Otrzymałam nie tylko fachową usługę ale niezmierne wsparcie od Panów z Abry, którzy doradzili mi mnóstwo dogodnych i praktycznych rozwiązań, które jednocześnie w pełni zabezpieczyły moje rzeczy. Zupełnie podbili moje serce, gdy zobaczyłam jak jeden z panów pieczołowicie i z wielką czcią zapakował mój ponad stuletni serwis po babci, który tym razem przeprowadzkę przeżył bez żadnego uszczerbku. Abra to firma która nie tylko dobrze realizuje swoje zadania, ale absolutnie dba o komfort swoich klientów. Chciałaby aby firmy przeprowadzkowe zawsze oferowały taki standard. Podróże i życie w nowym miejscu znów stały się moją pasją. Z Abrą żadna przeprowadzka nie jest straszna.

Partnerzy

info
Wypełnij pomiższy formularz.
Skontaktujemy się z Tobą mailowo lub telefonicznie.
Dane na temat przeprowadzki (opcjonalnie):
mieszkanie dom biuro

Opis przeprowadzki (np.szafa 2-drzwiowa,łóżeczko dziecięce,materac i 20 kartonów)
zamknij

Przeprowadzki międzynarodowe

Abra - przyjemne przeprowadzki międzynarodowe

Przeprowadzki międzynarodowe należą do najbardziej skomplikowanych usług na rynku przeprowadzek. Odległości, jakie dzielą miejsca, pomiędzy którymi przewożone jest mienie, jak również wymogi proceduralne stanowią o powadze problemu, z jakim stykamy się przy okazji tych przewozów. Oczywiście wejście Polski do struktur Unii Europejskiej bardzo ułatwiło kwestie dokumentowe związane z przeprowadzką do innego kraju członkowskiego. Przeprowadzając się na terytorium innego państwa członkowskiego nie jest wymagane dokonanie jakiejkolwiek odprawy celnej przewożonego mienia!


Przeprowadzki międzynarodowe to jednak nadal usługi świadczone tylko przez doświadczone firmy przeprowadzkowe. Należy pamiętać, że powierzając nam wykonanie usługi otrzymujecie Państwo gwarancję, że powierzyliście swój majątek profesjonalistom.


Abra - przyjemne przeprowadzki międzynarodowe

Przeprowadzki międzynarodowe - Warszawa

Naszą siedzibą jest Warszawa. Świadczymy usługi w systemie "od drzwi do drzwi", do każdego miejsca w Europie. W głównej mierze wspieramy Klientów wyprowadzających się z Warszawy i okolicznych miejscowości.

W ramach naszych usług doradzamy w planowaniu przeprowadzki, jeśli jest to konieczne przygotowujemy dokumentację niezbędną w obrocie międzynarodowym, pakujemy rzeczy zgodnie z wymogami transportu międzynarodowego, demontujemy i montujemy meble jeśli zachodzi taka potrzeba, wykonujemy również skrzynie na wymiar na życzenie klienta w celu specjalnego zabezpieczenia. Istnieje możliwość przechowania mienia klienta w naszym magazynie , jeśli zachodzi taka konieczność.


Jeżeli jesteście państwo zainteresowani konkretnym kierunkiem przeprowadzki, zapraszamy do zapoznania się ze standardową ofertą obsługiwanych przez nas kierunków w Europie

W krajach, w których jest to konieczne pomagamy uporać się ze sprawami celnymi.

Abra - przyjemne przeprowadzki międzynarodowe

Przeprowadzka międzynarodowa a wymagane dokumenty

Dokumentami wymaganym do wjazdu na terytorium innego państwa i stwierdzenia podstawy zwolnienia od cła są:  1. Zaświadczenie potwierdzające pobyt za granicą za zgodą władz kraju pobytu,
  2. Spis przywożonych rzeczy, w zestawieniu ilościowym i wartościowym,
  3. Dokumenty potwierdzające osiedlenie się na obszarze celnym:

 • dowód osobisty osoby mającej polskie obywatelstwo,
 • karta pobytu osoby nie mającej polskiego obywatelstwa wydana przez właściwy organ administracji,
 • informacje na temat miejsca zamieszkania na czas pobytu,
 • Wszystkie państwa unijne, pomijając Szwecję, Anglię i Irlandię, przy wjeździe zwierzęcia wymagają PASZPORTU dla zwierząt i muszą być identyfikowane za pomocą mikrochipa lub tatuażu. Musi być też wpis potwierdzający aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie dla zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. Szczepienie jest ważne przez jeden rok.

4. Zaswiadczenie organu wydające pozwolenie na wywóz przedmiotów o wartości historycznej lub artystycznej. Oryginały dokumentów składa się organowi celnemu wraz ze zgłoszeniem celnym.
Abra - przyjemne przeprowadzki międzynarodowe

Mienie przesiedleńcze

Zwolnienie od cła rzeczy osobistego użytku osób przybywających do kraju na pobyt stały lub powracających z czasowego pobytu - mienie przesiedlenia.

Przeprowadzka międzynarodowa może się wiązać z kwestiami celnymi. Zwolnienie od cła przysługuje osobie fizycznej:
1. Przybywającej na polski obszar celny na pobyt stały,
2. Powracającej z czasowego pobytu za granicą.
Zwolnienia od cła stosuje się w odniesieniu do rzeczy osobistych, czyli towarów bezpośrednio używanych osobę lub wykorzystywanych w gospodarstwie domowym, jeżeli ich ilość lub rodzaj nie wskazuje na przeznaczenie handlowe lub do działalności gospodarczej.

Stosowanie zwolnienia od cła wymaga łącznego spełnienia następujących warunków:
1. Rzeczy muszą służyć użytkowi uprawnionej osoby w miejscu poprzedniego pobytu za granicą, z tym że prywatne środki transportu muszą służyć użytkowi przez co najmniej 6 miesięcy przed datą zakończenia pobytu, chyba że prawo kraju poprzedniego pobytu ogranicza możliwość rejestracji prywatnych środków transportu bądź wprowadza warunki konstrukcyjne lub techniczne znacząco różniące się od obowiązujących w kraju,
2. Rzeczy będą przeznaczone w kraju do takiego samego celu, w jakim były używane za granicą,
3. Osoba przebywała poza polskim obszarem celnym za zgodą władz kraju pobytu przez co najmniej kolejnych 12 miesięcy poprzedzających zmianę pobytu,
4. Od daty ostatniego zgłoszenia celnego zwalniającego od cła towary minęło co najmniej 36 miesięcy.

Na przywóz rzeczy osobistego użytku zwolnionych od cła ustanowione zostały normy ilościowe:
1. Biżuteria i wyroby jubilerskie ze złota, platyny, kamieni szlachetnych, pereł prawdziwych - nie więcej niż 200g łącznie,
2. Biżuteria i wyroby jubilerskie ze srebra - nie więcej niż 4 kg łącznie,
3. Sprzęt elektroniczny powszechnego użytku - po jednym komplecie każdego urządzenia,
4. Zmechanizowany sprzęt gospodarstwa domowego - po jednym komplecie każdego rodzaju,
5. Instrumenty muzyczne - dwie sztuki,
6. Przenośny sprzęt niezbędny do wykonywania zawodu - po sztuce każdego rodzaju,
7. Samochód osobowy - jedna sztuka,
8. Przyczepa do samochodu osobowego - jedna sztuka,
9. Motocykl - jedna sztuka,
10. Łódź turystyczna z silnikiem i bez silnika - po jednej sztuce,
11. Skuter śnieżny i wodny - po jednej sztuce,
12. Samolot, helikopter i szybowiec - po jednej sztuce,
13. Lotnia lub motolotnia - po jednej sztuce.

Zwolnienie od cła stosuje się pod warunkiem nieodstępowania rzeczy zwolnionych od cła, przez okres 12 miesięcy, licząc od dnia objęcia procedurą dopuszczenia do obrotu. Naruszeniem tego warunku jest nie tylko sprzedaż, wynajem, użyczenie, wydzierżawienie rzeczy, dokonane przed upływem tego terminu, ale również inne odpłatne bądź nieodpłatne odstąpienie rzeczy lub dobrowolne przeniesienie prawa własności. Przeniesienie prawa własności lub odstąpienie rzeczy wymaga uprzedniego pisemnego poinformowania urzędu celnego i powoduje powstanie długu celnego. Jego wysokość w tym przypadku, zostanie ustalona według stanu towaru, jego wartości celnej i stawek celnych obowiązujących w dniu odstąpienia rzeczy.

Zwolnienie od cła stosuje się także w odniesieniu do rzeczy osobistego użytku osoby, która miała miejsce pobytu za granicą przez okres krótszy niż 12 miesięcy, nie krócej jednak niż 6 miesięcy, jeżeli osoba ta udowodni, że nie miała wpływu na skrócenie pobytu.
Istnieje również możliwość stosowania zwolnienia od cła w odniesieniu do rzeczy stanowiących mienie osoby, zgłoszonych do procedury dopuszczenia do obrotu przed dniem zakończenia pobytu za granicą, jeżeli osoba korzystająca ze zwolnienia zobowiąże się do przesiedlenia się do kraju przed upływem 6 miesięcy od dnia przedstawienia takiego zobowiązania i złoży zabezpieczenie w wysokości należności celnych i podatków.

Towary zwolnione z cła na podstawie art. 1904 ustawy kodeks celny, będące przedmiotem tej informacji, są również zwolnione od podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego. Zwolnień od cła na tej podstawie nie stosuje się do napojów alkoholowych, tytoniu i wyrobów tytoniowych oraz środków transportu przeznaczonych do działalności gospodarczej.
Abra - przyjemne przeprowadzki międzynarodowe

Odprawa czasowa

Przedmiotem odprawy czasowej z całkowitym zwolnieniem od cła mogą być rzeczy służące do użytku domowego lub zawodowego, przywożone przez podróżnego przybywającego na pobyt czasowy nie krótszy niż 6 miesięcy w związku z zatrudnieniem, studiami, działalnością naukową, gospodarczą w formie zarejestrowanej spółki lub leczeniem.

Towary te mogą być przedmiotem odprawy czasowej, jeżeli podróżny dołączy do formularza zgłoszenia celnego:
1. Zaświadczenie wystawione przez instytucję, w której podróżny będzie zatrudniony, będzie prowadził działalność naukową, studiował albo będzie się leczył,
2. Spis towarów, które mają być przedmiotem czasowego przywozu.

Możliwość zastosowania procedury odprawy czasowej uzależniona jest od uzyskania pozwolenia organu celnego. Objęcie towarów procedurą odprawy czasowej wymaga złożenia zabezpieczenia w celu zapewnienia pokrycia kwoty wynikającej z ewentualnego długu celnego.Abra - przyjemne przeprowadzki międzynarodowe