Ambra Removals - Intelligent Moving Solutions
20 października 2013, niedziela

W czym Ci pomożemy?

Przed przeprowadzką zapoznaj się
z naszym poradnikiem

Ile to będzie kosztować?

Jeżeli zajrzałeś tu w poszukiwaniu konkretnej ceny - nie znajdziesz jej, ale zapewniamy Cię, że zrobimy wszystko abyś nie przepłacił za usługę.

Jest wiele czynników, które decydują o cenie, na przykład:

- kubatura (liczona w metrach sześciennych),
- lokalizacja (które piętro, czy jest, winda, możliwość dojazdu),
- konieczność przewozu przedmiotów specjalnych (np.fortepian, pianino, kasa pancerna itp.)
- konieczność montażu/demontażu mebli
-konieczność pakowania/rozpakowania mienia

Dlatego proponujemy rozmowę z naszym konsultantem.

Zadzwoń do nas pod numer +48 607 123 640 lub skontaktuj się za pomocą formularza klikając przycisk "zapytaj o koszt".

Co możemy zaoferować?

Firma istnieje na rynku od 2007r. przez ten czas wyrobiliśmy sobie dobrą renomę na rynku. Nasza firma świadczy usługi w systemie "od drzwi do drzwi", do każdego miejsca w Polsce jak i w Europie. Nasze doświadczenie przekładamy na jakość i bezpieczeństwo wykonywanych usług. Mając własne środki transportu oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowników jesteśmy w stanie zapewnić pełną kontrolę na każdym etapie wykonywanej usługi.

Profesjonalizm

Abra Removals - Profesjonalizm w przeprowadzkach

Nasz zespół to odpowiednio przeszkoleni ludzie o wysokiej kulturze osobistej, dyskretni, znający języki obce i potrafiący zachować się w każdej sytuacji.

Rzetelność

Abra Removals - Rzetelność w przeprowadzkach

Z nami przeprowadzisz się na czas, a Twoje mienie dotrze na miejsce w nienaruszonym stanie. Dzięki temu zaufały nam setki klientów.

Doświadczenie

Abra Removals - Doświadczenie w przeprowadzkach

Firm Abra powstała na bazie 15 lat naszych doświadczeń w przeprowadzaniu firm i osób prywatnych zarówno w kraju jak i za granicą.

Klienci o nas...

 • Adam,
  Warszawa -> Opole
  Wynajem mieszkania wiąże się z dość częstymi zmianami lokalizacji. W Warszawie jakoś sobie radziłem (z nieocenioną pomocą kolegów). Sprawa skomplikowała się, kiedy otrzymałem pracę w Opolu. Nie czułem się na siłach samemu organizować przeprowadzkę. Zacząłem szukać odpowiedniej firmy - wybór był tak duży, że nie mogłem się na żadną zdecydować... Wtedy znajomy podpowiedział mi, że niedawno korzystał z firmy Abra i był bardzo zadowolony... Poszedłem wytartym już szlakiem i nie zawiodłem się. Dostałem fachową pomoc i darmową lekcję logistyki. Po 2 tygodniach od naszego spotkania miałem większość rzeczy w nowym domu. Panowie z Abry byli do tego stopnia elastyczni, że jadąc do Opola odebrali nowe meble ze sklepu i dodatkowo zmontowali je w nowym domu. Czułem się naprawdę doceniony jako klient, co wbrew pozorom nie jest dziś standardem.
 • Anna i Jakub,
  Warszawa -> Szwecja
  Szybko, solidnie, pewnie, tanio i konkretnie. Tak chyba najkrócej można określić naszą współpracę podczas przeprowadzki Warszawa-południowa Szwecja. Dzięki Panom nasza przeprowadzka odbyła się prawie zupełnie bezstresowo."
 • Jolanta,
  Londyn -> Warszawa
  Praca mojego męża wiąże się z częstymi podróżami i zmianą miejsca zamieszkania. Już dawno postanowiliśmy, że będziemy mieszkać razem. Wydawało mi się, że we współczesnych czasach przeprowadzka z dwójką dzieci z jednego europejskiego kraju do drugiego nie jest wyzwaniem. Niestety, jak pokazywały moje doświadczenia, rzeczywistość bywa bardzo odmienna od naszych wyobrażeń. Po kilu próbach myśl o przeprowadzce spędzała mi sen z oczu. Wtedy trafiliśmy z polecenia naszych znajomych do firmy Abra. Jakież było moje zdziwienie kiedy spotkałam się z przedstawicielami tej firmy. Nie tylko podeszli do tematu fachowo, bardzo dobrze przygotowani do samego przedsięwzięcia ale również niezmiennie kulturalni, uprzejmi i otwarci co bywa rzadkością w tej branży. Cała przeprowadzka została dobrze przygotowana i przeprowadzona. Otrzymałam nie tylko fachową usługę ale niezmierne wsparcie od Panów z Abry, którzy doradzili mi mnóstwo dogodnych i praktycznych rozwiązań, które jednocześnie w pełni zabezpieczyły moje rzeczy. Zupełnie podbili moje serce, gdy zobaczyłam jak jeden z panów pieczołowicie i z wielką czcią zapakował mój ponad stuletni serwis po babci, który tym razem przeprowadzkę przeżył bez żadnego uszczerbku. Abra to firma która nie tylko dobrze realizuje swoje zadania, ale absolutnie dba o komfort swoich klientów. Chciałaby aby firmy przeprowadzkowe zawsze oferowały taki standard. Podróże i życie w nowym miejscu znów stały się moją pasją. Z Abrą żadna przeprowadzka nie jest straszna.

Partnerzy

info
Wypełnij pomiższy formularz.
Skontaktujemy się z Tobą mailowo lub telefonicznie.
Dane na temat przeprowadzki (opcjonalnie):
mieszkanie dom biuro

Opis przeprowadzki (np.szafa 2-drzwiowa,łóżeczko dziecięce,materac i 20 kartonów)
zamknij

Poradnik

1. Jak wybrać firmę

Abra - przyjemne przeprowadzki Firma przeprowadzkowa - to określenie jest mylnie przypisywane do wszystkich firm, które dysponują samochodem ciężarowym i pracownikami, którzy przenoszą ładunki należące do klienta. Takim mianem można określać firmy transportowe. Dopiero dalsza specjalizacja stwarza podstawę do określania przedsiębiorstwa mianem profesjonalnej firmy przeprowadzkowej.

Firma przeprowadzkowa charakteryzuje się:

 • Doradztwem w zakresie realizacji usługi.
 • Personelem doświadczonym w bezpiecznym i sprawnym pakowaniu mienia. Dobrze spakowany dobytek musi często przetrwać podróż na trasie o długości kilku tysięcy kilometrów.
 • Posiadaniem kompletu materiałów zabezpieczających, takich jak kartony, koce, folia bąbelkowa itp
 • Racjonalizacją kosztów. Przeprowadzka to skomplikowany proces, podczas planowania którego należy uwzględnić sugestie i wygodę Klienta, możliwości firmy relokacyjnej i towarzyszący im efekt kosztowy.
 • Ubezpieczeniem mienia. Profesjonalne podmioty dysponują zarówno ubezpieczeniem pojazdów wykorzystywanym przy realizacji usługi jaki i polisą OC przewoźnika drogowego. Najlepsze firmy na rynku standardowo oferują ubezpieczenie All Risk, które w 100% zapewnia bezpieczeństwo przewożonym przedmiotom
 • Dokumentacją usługi. Mniejsze firmy, w dużej części działające na pograniczu szarej strefy, nie będą skłonne do podpisania umowy na wykonanie przeprowadzki. Należy jednak pamiętać, że ten dokument jest podstawą do uznania reklamacji czy zgłoszenia szkody w zakładzie ubezpieczeniowym.

Należy szukać firm, które dysponują wszystkimi elementami opisanymi w akapicie dotyczącym różnic pomiędzy firmami przeprowadzkowymi, a firmami transportowymi. Nie należy korzystać z firm, które nie ujawniają swoich danych adresowych na stronie lub funkcjonują wyłącznie w oparciu o numer telefonu komórkowego.

Należy zdecydować się na ofertę firmy, której dotychczasowe doświadczenia w realizacji projektów przeprowadzkowych najpełniej odpowiadają charakterystyce Państwa usługi.

Cóż, reszta zależy wyłącznie od Państwa.

To Państwo będą musieli podjąć decyzję, który element jest dla Państwa najbardziej istotny: doświadczenie, referencje, wielkość floty, wysokość sumy ubezpieczenia czy też cena.

Abra - przyjemne przeprowadzki

2. Porady i zalecenia

1-2 TYGODNIE PRZED PRZEPROWADZKĄ

 • pozbądź się przedmiotów, których nie potrzebujesz
 • poproś o ostateczne rozliczenie za prąd, gaz, wodę i elektryczność
 • załatw odłączenie od internetu
 • załatw opiekę nad dziećmi i zwierzętami w dniu przeprowadzki
 • opróżnij szafki w szkole i pracy
 • oddaj wypożyczony sprzęt
 • potwierdź datę przeprowadzki

DZIEŃ PRZED PRZEPROWADZKĄ

 • zgromadź wszystkie osobiste przedmioty, które chcesz zabrać razem z sobą np.: dokumenty, klucze, paszport, bilet, pieniądze itd.
 • rozłącz, wyczyść i wysusz elektryczne przyrządy, które oddajesz do transportu
 • przygotuj ziarnka kawy, po wrzuceniu do lodówki przed zapakowaniem, tym samym pozbędziemy się przykrego zapachu przy rozpakowaniu
 • przygotuj również specjalne śruby, którymi zabezpiecza się bęben w pralce

DZIEŃ PRZEPROWADZKI

 • sprawdź razem z ekipą pokoje, szafki i ściany by upewnić się, że nic nie zostało pominięte
 • podpisz kopie dokumentów sporządzonych po spakowaniu wszystkich rzeczy
 • Jeżeli posiadasz piwnicę, altankę lub inny tajemniczy schowek również o nim nie zapomnij.

3. Jak się spakować

Abra - przyjemne przeprowadzki

Jeżeli zależy nam na obniżeniu kosztu przeprowadzki, możemy spakować nasz dobytek we własnym zakresie. Chcąc zaoszczędzić możemy przerzucić ten obowiązek z firmy przeprowadzkowej na siebie samych, lecz musimy zdać sobie sprawę z faktu, że dokładne spakowanie swojego dobytku wymaga odpowiedniej wiedzy i przygotowania.

Nie starajmy się zmieścić całego swojego dobytku w jednym wielkim kartonie. Starajmy się pakować rzeczy ciężkie w stosunkowo małych opakowaniach, aby przenoszenie ładunku nie sprawiało nam trudności. Prosta zasada mówi, że jeżeli mamy jakiekolwiek problemy z podniesieniem kartonu to jest on po prostu przeładowany.

Zastanów się, które rzeczy mogą być potrzebne w trakcie przeprowadzki i nad którymi powinieneś mieć stałą kontrolę. Nie pakuj wszystkiego, co wpadnie ci pod rękę, tylko zastanów się nad listą rzeczy, które powinieneś mieć cały czas pod ręką. Oprócz dokumentów, kart kredytowych, legitymacji ubezpieczeniowej pamiętaj także o biżuterii, pamiątkowych kolekcjach oraz innych rzeczach o szczególnej wartości materialnej i pamiątkowej. Znajdź dla nich oddzielne opakowani i przewieź osobiście.

Najbardziej uniwersalnym środkiem służącym do pakowania naszego wyposażenia są opakowania kartonowe i mocne worki nylonowe. Należy pamiętać jednak, iż używane opakowania nie zawsze nadają się do pakowania cięższych elementów dobytku. Cięższe rzeczy mogą rozerwać dno w powtórnie użytkowanym kartonie.

Postaraj się, aby rzeczy delikatne zostały spakowane w sposób dokładny i rozważny. Każdy element podatny na uszkodzenia mechaniczne powinien być zawinięty w oddzielne opakowanie. Postaraj się także, aby wolne przestrzenie pomiędzy delikatnymi przedmiotami zostały wypełnione, zmniejszając sposobność do przemieszczania się przedmiotów.

Podczas pakowania pamiętaj o dokładnym opisywaniu zawartości każdego kartonu. Jeżeli w kartonie znajdują się rzeczy tłukące bądź delikatne, pamiętaj o jego należytym oznakowaniu. Trochę więcej wysiłku podczas pakowania pozwoli zaoszczędzić sporo czasu i nerwowych poszukiwań podczas rozpakowywania.

Przed przeprowadzką odpowiednio wcześnie zacznij rozmrażanie lodówki, upewnij się, że pralka i zmywarka zostały opróżnione z wody oraz zrób kopię plików znajdujących się w komputerze. Postaraj się, aby wszystkie kable i przewody doprowadzające zostały przetransportowane łącznie ze sprzętem, do którego są przyporządkowane.

Możesz przyśpieszyć proces przeprowadzki wydzielając jedno pomieszczenie na ustawienie w nim kartonów i opakowań. Pamiętaj, aby było to miejsce stosunkowo blisko drzwi wejściowych.