Poradnik

1. Jak wybrać firmę

Abra - przyjemne przeprowadzki Firma przeprowadzkowa - to określenie jest mylnie przypisywane do wszystkich firm, które dysponują samochodem ciężarowym i pracownikami, którzy przenoszą ładunki należące do klienta. Takim mianem można określać firmy transportowe. Dopiero dalsza specjalizacja stwarza podstawę do określania przedsiębiorstwa mianem profesjonalnej firmy przeprowadzkowej.

Firma przeprowadzkowa charakteryzuje się:


Należy szukać firm, które dysponują wszystkimi elementami opisanymi w akapicie dotyczącym różnic pomiędzy firmami przeprowadzkowymi, a firmami transportowymi. Nie należy korzystać z firm, które nie ujawniają swoich danych adresowych na stronie lub funkcjonują wyłącznie w oparciu o numer telefonu komórkowego.

Należy zdecydować się na ofertę firmy, której dotychczasowe doświadczenia w realizacji projektów przeprowadzkowych najpełniej odpowiadają charakterystyce Państwa usługi.

Cóż, reszta zależy wyłącznie od Państwa.

To Państwo będą musieli podjąć decyzję, który element jest dla Państwa najbardziej istotny: doświadczenie, referencje, wielkość floty, wysokość sumy ubezpieczenia czy też cena.

Abra - przyjemne przeprowadzki

2. Porady i zalecenia

1-2 TYGODNIE PRZED PRZEPROWADZKĄ


DZIEŃ PRZED PRZEPROWADZKĄ


DZIEŃ PRZEPROWADZKI

3. Jak się spakować

Abra - przyjemne przeprowadzki

Jeżeli zależy nam na obniżeniu kosztu przeprowadzki, możemy spakować nasz dobytek we własnym zakresie. Chcąc zaoszczędzić możemy przerzucić ten obowiązek z firmy przeprowadzkowej na siebie samych, lecz musimy zdać sobie sprawę z faktu, że dokładne spakowanie swojego dobytku wymaga odpowiedniej wiedzy i przygotowania.

Nie starajmy się zmieścić całego swojego dobytku w jednym wielkim kartonie. Starajmy się pakować rzeczy ciężkie w stosunkowo małych opakowaniach, aby przenoszenie ładunku nie sprawiało nam trudności. Prosta zasada mówi, że jeżeli mamy jakiekolwiek problemy z podniesieniem kartonu to jest on po prostu przeładowany.

Zastanów się, które rzeczy mogą być potrzebne w trakcie przeprowadzki i nad którymi powinieneś mieć stałą kontrolę. Nie pakuj wszystkiego, co wpadnie ci pod rękę, tylko zastanów się nad listą rzeczy, które powinieneś mieć cały czas pod ręką. Oprócz dokumentów, kart kredytowych, legitymacji ubezpieczeniowej pamiętaj także o biżuterii, pamiątkowych kolekcjach oraz innych rzeczach o szczególnej wartości materialnej i pamiątkowej. Znajdź dla nich oddzielne opakowani i przewieź osobiście.

Najbardziej uniwersalnym środkiem służącym do pakowania naszego wyposażenia są opakowania kartonowe i mocne worki nylonowe. Należy pamiętać jednak, iż używane opakowania nie zawsze nadają się do pakowania cięższych elementów dobytku. Cięższe rzeczy mogą rozerwać dno w powtórnie użytkowanym kartonie.

Postaraj się, aby rzeczy delikatne zostały spakowane w sposób dokładny i rozważny. Każdy element podatny na uszkodzenia mechaniczne powinien być zawinięty w oddzielne opakowanie. Postaraj się także, aby wolne przestrzenie pomiędzy delikatnymi przedmiotami zostały wypełnione, zmniejszając sposobność do przemieszczania się przedmiotów.

Podczas pakowania pamiętaj o dokładnym opisywaniu zawartości każdego kartonu. Jeżeli w kartonie znajdują się rzeczy tłukące bądź delikatne, pamiętaj o jego należytym oznakowaniu. Trochę więcej wysiłku podczas pakowania pozwoli zaoszczędzić sporo czasu i nerwowych poszukiwań podczas rozpakowywania.

Przed przeprowadzką odpowiednio wcześnie zacznij rozmrażanie lodówki, upewnij się, że pralka i zmywarka zostały opróżnione z wody oraz zrób kopię plików znajdujących się w komputerze. Postaraj się, aby wszystkie kable i przewody doprowadzające zostały przetransportowane łącznie ze sprzętem, do którego są przyporządkowane.

Możesz przyśpieszyć proces przeprowadzki wydzielając jedno pomieszczenie na ustawienie w nim kartonów i opakowań. Pamiętaj, aby było to miejsce stosunkowo blisko drzwi wejściowych.